Fox Electronics FXO-HC535-9.6
FXO-HC535-9.6 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535-9.6
Brief Description
OSCILLATOR XO 9.6MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535-9.6.pdf
Availability of FXO-HC535-9.6
QUANTITY
FXO-HC535-9.6 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535-9.6
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535-9.6
TypeXO (Standard)
Frequency9.6MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535-9.6
Related LinksFXO-HC, FXO-HC535-9.6 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535-9.6 Details Description
Related parts for FXO-HC535-9.6
IC Z8 GP MCU 16K OTP 40DIP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET 2POS HOUSING 7MM datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS R/A PCB PIN SN datasheet.pdf
IC FPGA 528 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER SNGL INLINE SOLDRTL 61POS datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75OHM PCB datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING CLEAR 1=250FT datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf