Fox Electronics FXO-HC535R-14.7456
FXO-HC535R-14.7456 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535R-14.7456
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535R-14.7456.pdf
Availability of FXO-HC535R-14.7456
QUANTITY
FXO-HC535R-14.7456 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535R-14.7456
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535R-14.7456
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535R-14.7456
Related LinksFXO-HC535, FXO-HC535R-14.7456 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535R-14.7456 Details Description
Related parts for FXO-HC535R-14.7456
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 720UF 250V SCREW datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf