Fox Electronics FXO-HC535R-9.6
FXO-HC535R-9.6 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535R-9.6
Brief Description
OSCILLATOR XO 9.6MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535R-9.6.pdf
Availability of FXO-HC535R-9.6
QUANTITY
FXO-HC535R-9.6 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535R-9.6
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535R-9.6
TypeXO (Standard)
Frequency9.6MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)