Fox Electronics FXO-HC535R-98.304
FXO-HC535R-98.304 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535R-98.304
Brief Description
OSC XO 98.304MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535R-98.304.pdf
Availability of FXO-HC535R-98.304
QUANTITY
FXO-HC535R-98.304 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535R-98.304
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535R-98.304
TypeXO (Standard)
Frequency98.304MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535R-98.304
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC535R-98.304 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535R-98.304 Details Description
Related parts for FXO-HC535R-98.304
THERMAL PAD TO-220 .009" SP600 datasheet.pdf
CONN SOCKET HOUSING 11POS 1.25MM datasheet.pdf
SW SNAP SPDT HINGE SILV SLD 125V datasheet.pdf
IC HALL SWITCH CMOS 3-DFN datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC CPLD 600MC 5.1NS 132BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 274 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SENSOR PROX M30 3W NC PNP datasheet.pdf