Fox Electronics FXO-HC536-133.33
FXO-HC536-133.33 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC536-133.33
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 133.33MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC536-133.33.pdf
Availability of FXO-HC536-133.33
QUANTITY
FXO-HC536-133.33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC536-133.33
Internal Part NumberEIS-FXO-HC536-133.33
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC53
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC536-133.33
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC536-133.33 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC536-133.33 Details Description
Related parts for FXO-HC536-133.33
CONVERTER DC-DC 20W 12V/3.3V SGL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 10% DO-35 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CABLE 4POS STR PLUG-SOCKET 5M datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BLADE SLOTTED 3/16" 4" datasheet.pdf
MICRO QUADLOK SYSTEM SOCKET CONT datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M3 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO-214AB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 1.2A TO92-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V THRU HOLE datasheet.pdf