Fox Electronics FXO-HC536-133.33
FXO-HC536-133.33 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC536-133.33
Brief Description
OSC XO 133.33MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC536-133.33.pdf
Availability of FXO-HC536-133.33
QUANTITY
FXO-HC536-133.33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC536-133.33
Internal Part NumberEIS-FXO-HC536-133.33
TypeXO (Standard)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC536-133.33
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC536-133.33 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC536-133.33 Details Description
Related parts for FXO-HC536-133.33
SWITCH MINI SPST-NO HINGE .187QC datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 6-SMINI datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LOAD SW FULL FUNCT ADJ 6MLP datasheet.pdf
KIT CAP CER BOARDFLEX SOFT TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf