Fox Electronics FXO-HC536-22.5792
FXO-HC536-22.5792 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC536-22.5792
Brief Description
OSC XO 22.5792MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC536-22.5792.pdf
Availability of FXO-HC536-22.5792
QUANTITY
FXO-HC536-22.5792 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC536-22.5792
Internal Part NumberEIS-FXO-HC536-22.5792
TypeXO (Standard)
Frequency22.5792MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC536-22.5792
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC536-22.5792 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC536-22.5792 Details Description
Related parts for FXO-HC536-22.5792
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
FUSE 900A 550V 1KN/110 AR datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 123POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
IC BUFFER SCHMITT TRIG SC-88 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
381 TB SOCKET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
12MHz 20V/us G=1,2,4,8 Programmable Gain iCMOS Instrumentation Amplifier IC datasheet.pdf