Fox Electronics FXO-HC536-30.4
FXO-HC536-30.4 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC536-30.4
Brief Description
OSCILLATOR XO 30.4MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC536-30.4.pdf
Availability of FXO-HC536-30.4
QUANTITY
FXO-HC536-30.4 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC536-30.4
Internal Part NumberEIS-FXO-HC536-30.4
TypeXO (Standard)
Frequency30.4MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC536-30.4
Related LinksFXO-HC5, FXO-HC536-30.4 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC536-30.4 Details Description
Related parts for FXO-HC536-30.4
IC DUAL V COMP 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.4A DPAK datasheet.pdf
COMPRESSION SPRING datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP11T PCB NONSHORT datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 86POS datasheet.pdf