Fox Electronics FXO-HC536R-128
FXO-HC536R-128 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC536R-128
Brief Description
OSC XO 128.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC536R-128.pdf
Availability of FXO-HC536R-128
QUANTITY
FXO-HC536R-128 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC536R-128
Internal Part NumberEIS-FXO-HC536R-128
TypeXO (Standard)
Frequency128MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC536R-128
Related LinksFXO-HC5, FXO-HC536R-128 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC536R-128 Details Description
Related parts for FXO-HC536R-128
CAP CER 0.022UF 250V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 1.2A 460 MOHM TH datasheet.pdf
RES MO 1/2W 27 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 9V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 800MA DO204 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG GREEN 100' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 104MM datasheet.pdf
IP CORE VITERBI DECODER ECP2 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf