Fox Electronics FXO-HC538-133.632
FXO-HC538-133.632 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC538-133.632
Brief Description
OSC XO 133.632MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC538-133.632.pdf
Availability of FXO-HC538-133.632
QUANTITY
FXO-HC538-133.632 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC538-133.632
Internal Part NumberEIS-FXO-HC538-133.632
TypeXO (Standard)
Frequency133.632MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC538-133.632
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC538-133.632 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC538-133.632 Details Description
Related parts for FXO-HC538-133.632
FIXED IND 1MH 300MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS STR LONG SMD datasheet.pdf
HDM BP GP POLZ PN 30 SAU GF datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf