Fox Electronics FXO-HC726-25
FXO-HC726-25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC726-25
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC726-25.pdf
Availability of FXO-HC726-25
QUANTITY
FXO-HC726-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC726-25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC726-25
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC726-25
Related LinksFXO-HC, FXO-HC726-25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC726-25 Details Description
Related parts for FXO-HC726-25
CONN RECEPT 9 POS CST-100 datasheet.pdf
CONN HDR PIN RTANG 6 POS METRIC datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 12BIT 200KHZ BIPOL ADC 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 39V SOT23 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf