Fox Electronics FXO-HC728-25.000938
FXO-HC728-25.000938 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC728-25.000938
Brief Description
OSC XO 25.000938MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC728-25.000938.pdf
Availability of FXO-HC728-25.000938
QUANTITY
FXO-HC728-25.000938 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC728-25.000938
Internal Part NumberEIS-FXO-HC728-25.000938
TypeXO (Standard)
Frequency25.000938MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC728-25.000938
Related LinksFXO-HC728, FXO-HC728-25.000938 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC728-25.000938 Details Description
Related parts for FXO-HC728-25.000938
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
BATT PACK 8.4V A 2450MAH NIMH datasheet.pdf
CONN PLUG 0.4MM 20POS datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
EVAL KIT FOR PE3336 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
15000UF 35V 30X45 datasheet.pdf