Fox Electronics FXO-HC730-12.5
FXO-HC730-12.5 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-12.5
Brief Description
OSCILLATOR XO 12.5MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-12.5.pdf
Availability of FXO-HC730-12.5
QUANTITY
FXO-HC730-12.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-12.5
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-12.5
TypeXO (Standard)
Frequency12.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-12.5
Related LinksFXO-HC7, FXO-HC730-12.5 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-12.5 Details Description
Related parts for FXO-HC730-12.5
JUMPER-H1507TR/A3049S/X 4" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS IN LINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf