Fox Electronics FXO-HC730-18
FXO-HC730-18 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-18
Brief Description
OSC XO 18.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-18.pdf
Availability of FXO-HC730-18
QUANTITY
FXO-HC730-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-18
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-18
TypeXO (Standard)
Frequency18MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-18
Related LinksFXO-HC, FXO-HC730-18 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-18 Details Description
Related parts for FXO-HC730-18
CONN RECEPT 19POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
GDT 600V 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STR SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 120W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf