Fox Electronics FXO-HC730-19
FXO-HC730-19 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-19
Brief Description
OSC XO 19.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-19.pdf
Availability of FXO-HC730-19
QUANTITY
FXO-HC730-19 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-19
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-19
TypeXO (Standard)
Frequency19MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-19
Related LinksFXO-HC, FXO-HC730-19 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-19 Details Description
Related parts for FXO-HC730-19
JUMPER-H2730TR/C2040B/X 2" datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 15POS datasheet.pdf
TRANS NPN 65V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
SWITCH UNIT ILLUM 110V SPDT BLUE datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 87A DPAK datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 166MHZ 86TSOP datasheet.pdf