Fox Electronics FXO-HC730-24.576
FXO-HC730-24.576 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-24.576
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-24.576.pdf
Availability of FXO-HC730-24.576
QUANTITY
FXO-HC730-24.576 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-24.576
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-24.576
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-24.576
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC730-24.576 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-24.576 Details Description
Related parts for FXO-HC730-24.576
RES SMD 2.67 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf