Fox Electronics FXO-HC730-25.152
FXO-HC730-25.152 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-25.152
Brief Description
OSC XO 25.152MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-25.152.pdf
Availability of FXO-HC730-25.152
QUANTITY
FXO-HC730-25.152 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-25.152
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-25.152
TypeXO (Standard)
Frequency25.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-25.152
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC730-25.152 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-25.152 Details Description
Related parts for FXO-HC730-25.152
LED AMBER 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC OSC TIMER DUAL 2.1MHZ 14-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 520MA 1.17 OHM datasheet.pdf
RES 135K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 120/240VAC datasheet.pdf