Fox Electronics FXO-HC730-26.5625
FXO-HC730-26.5625 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-26.5625
Brief Description
OSC XO 26.5625MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-26.5625.pdf
Availability of FXO-HC730-26.5625
QUANTITY
FXO-HC730-26.5625 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-26.5625
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-26.5625
TypeXO (Standard)
Frequency26.5625MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-26.5625
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC730-26.5625 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-26.5625 Details Description
Related parts for FXO-HC730-26.5625
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 630V X7T 1206 datasheet.pdf
RES 105 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DURABLE FLEX BELT 1/2X24" A MED datasheet.pdf
IC SBC CAN HS 3.3V 32SOIC datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 1CH 42TQFN datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC SMA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 240A SOT227 datasheet.pdf