Fox Electronics FXO-HC730-3.6864
FXO-HC730-3.6864 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-3.6864
Brief Description
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-3.6864.pdf
Availability of FXO-HC730-3.6864
QUANTITY
FXO-HC730-3.6864 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-3.6864
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-3.6864
TypeXO (Standard)
Frequency3.6864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-3.6864
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC730-3.6864 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-3.6864 Details Description
Related parts for FXO-HC730-3.6864
IC ADC LP 5V 12-BIT SRL 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A DPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 108V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 68POS datasheet.pdf
FUSTAT ADAPTER datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 0.022 OHM 1% 1/3W 0603 datasheet.pdf