Fox Electronics FXO-HC730R-14.21818
FXO-HC730R-14.21818 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730R-14.21818
Brief Description
OSC XO 14.21818MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730R-14.21818.pdf
Availability of FXO-HC730R-14.21818
QUANTITY
FXO-HC730R-14.21818 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730R-14.21818
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730R-14.21818
TypeXO (Standard)
Frequency14.21818MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730R-14.21818
Related LinksFXO-HC730, FXO-HC730R-14.21818 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730R-14.21818 Details Description
Related parts for FXO-HC730R-14.21818
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN 3.4VOUT DIP datasheet.pdf
SDK 78K0R ZIGBEE ANN FEE SUPPORT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV S3N RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.475 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf