Fox Electronics FXO-HC730R-22.5792
FXO-HC730R-22.5792 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730R-22.5792
Brief Description
OSC XO 22.5792MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730R-22.5792.pdf
Availability of FXO-HC730R-22.5792
QUANTITY
FXO-HC730R-22.5792 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730R-22.5792
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730R-22.5792
TypeXO (Standard)
Frequency22.5792MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730R-22.5792
Related LinksFXO-HC730, FXO-HC730R-22.5792 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730R-22.5792 Details Description
Related parts for FXO-HC730R-22.5792
JUMPER-H2730TR/C2016B/H2730TR 4" datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 36V SOT363 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADP1720-ADJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC DSP HP 32BIT 4CH I/O 48LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 196MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 9W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf