Fox Electronics FXO-HC730R-3.2
FXO-HC730R-3.2 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730R-3.2
Brief Description
OSCILLATOR XO 3.2MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730R-3.2.pdf
Availability of FXO-HC730R-3.2
QUANTITY
FXO-HC730R-3.2 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730R-3.2
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730R-3.2
TypeXO (Standard)
Frequency3.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730R-3.2
Related LinksFXO-HC7, FXO-HC730R-3.2 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730R-3.2 Details Description
Related parts for FXO-HC730R-3.2
ADAPTER SCA INTERNAL CENT80 FEM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN COVER STR RELIEF 14POS .156 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 27mA Backlight 20-TQFN (4x4) datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
EXT BOARD MOTOR CONTROL LPC2900 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 24POS BRD-FPC datasheet.pdf