Fox Electronics FXO-HC730R-30
FXO-HC730R-30 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730R-30
Brief Description
OSC XO 30.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730R-30.pdf
Availability of FXO-HC730R-30
QUANTITY
FXO-HC730R-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730R-30
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730R-30
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730R-30
Related LinksFXO-HC, FXO-HC730R-30 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730R-30 Details Description
Related parts for FXO-HC730R-30
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A TSSOP datasheet.pdf
IC GATE DVR SGL 9A HS INV 8-MLP datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 902MHZ SM CONN 8.3" datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 600W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
IC BUFFER ZDB PCIE 1:19 72QFN datasheet.pdf
CTV 39C MIXED(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf