Fox Electronics FXO-HC730R-41.25
FXO-HC730R-41.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730R-41.25
Brief Description
OSCILLATOR XO 41.25MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730R-41.25.pdf
Availability of FXO-HC730R-41.25
QUANTITY
FXO-HC730R-41.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730R-41.25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730R-41.25
TypeXO (Standard)
Frequency41.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730R-41.25
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC730R-41.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730R-41.25 Details Description
Related parts for FXO-HC730R-41.25
IC REG LDO 3.3V/3V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 9SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
14 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
VARISTOR 185V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
HDM/FA SAPR 116F 170F BENCH G datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1KV AXIAL datasheet.pdf