Fox Electronics FXO-HC730R-6.5536
FXO-HC730R-6.5536 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730R-6.5536
Brief Description
OSC XO 6.5536MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730R-6.5536.pdf
Availability of FXO-HC730R-6.5536
QUANTITY
FXO-HC730R-6.5536 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730R-6.5536
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730R-6.5536
TypeXO (Standard)
Frequency6.5536MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730R-6.5536
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC730R-6.5536 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730R-6.5536 Details Description
Related parts for FXO-HC730R-6.5536
CAP CER 1500PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 3POS PLUG-SOCKET 3.0M datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 612 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 125POS 5ROW STR datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM W/FC/PC CON datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf