Fox Electronics FXO-HC730R-7.5
FXO-HC730R-7.5 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730R-7.5
Brief Description
OSCILLATOR XO 7.5MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730R-7.5.pdf
Availability of FXO-HC730R-7.5
QUANTITY
FXO-HC730R-7.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730R-7.5
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730R-7.5
TypeXO (Standard)
Frequency7.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730R-7.5
Related LinksFXO-HC7, FXO-HC730R-7.5 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730R-7.5 Details Description
Related parts for FXO-HC730R-7.5
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
CONN SPRING 60POS DUAL .137 PCB datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZD25 PG16 datasheet.pdf
IC LNA AMP 21DBM GAAS DFN8 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
8W8 FE PCR_40 A S4_SPACER_CLIP A datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf