Fox Electronics FXO-HC735-148.3516
FXO-HC735-148.3516 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735-148.3516
Brief Description
OSC XO 148.3516MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735-148.3516.pdf
Availability of FXO-HC735-148.3516
QUANTITY
FXO-HC735-148.3516 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735-148.3516
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735-148.3516
TypeXO (Standard)
Frequency148.3516MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735-148.3516
Related LinksFXO-HC735, FXO-HC735-148.3516 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735-148.3516 Details Description
Related parts for FXO-HC735-148.3516
OSC VCXO 409.6MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC RIO SWITCH GEN2 784FCBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO-215AA datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
500 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS 0.8MM datasheet.pdf