Fox Electronics FXO-HC735-26
FXO-HC735-26 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735-26
Brief Description
OSC XO 26.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735-26.pdf
Availability of FXO-HC735-26
QUANTITY
FXO-HC735-26 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735-26
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735-26
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735-26
Related LinksFXO-HC, FXO-HC735-26 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735-26 Details Description
Related parts for FXO-HC735-26
IC REG LDO 2.7V 0.25A 8VSSOP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS6125 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 62POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
07+07 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP 11KVP 2000PF 20% datasheet.pdf
IC HVDAC CTLR CSP16 RDL MIPI-C datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf