Fox Electronics FXO-HC735R-156.25
FXO-HC735R-156.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735R-156.25
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735R-156.25.pdf
Availability of FXO-HC735R-156.25
QUANTITY
FXO-HC735R-156.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735R-156.25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735R-156.25
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735R-156.25
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC735R-156.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735R-156.25 Details Description
Related parts for FXO-HC735R-156.25
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 1.4A TO-220 datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 14AWG datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACCESSORY KIT FOR JTAGICE3 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf