Fox Electronics FXO-HC735R-22.0548
FXO-HC735R-22.0548 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735R-22.0548
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 22.0548MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735R-22.0548.pdf
Availability of FXO-HC735R-22.0548
QUANTITY
FXO-HC735R-22.0548 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735R-22.0548
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735R-22.0548
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency22.0548MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735R-22.0548
Related LinksFXO-HC735, FXO-HC735R-22.0548 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735R-22.0548 Details Description
Related parts for FXO-HC735R-22.0548
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 110V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 6-CHAN 20-HTSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 137MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ARRAY 3300PF 100V X7R 0612 datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf