Fox Electronics FXO-HC735R-24.864
FXO-HC735R-24.864 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735R-24.864
Brief Description
OSC XO 24.864MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735R-24.864.pdf
Availability of FXO-HC735R-24.864
QUANTITY
FXO-HC735R-24.864 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735R-24.864
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735R-24.864
TypeXO (Standard)
Frequency24.864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)