Fox Electronics FXO-HC736R-14.318
FXO-HC736R-14.318 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736R-14.318
Brief Description
OSC XO 14.318MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736R-14.318.pdf
Availability of FXO-HC736R-14.318
QUANTITY
FXO-HC736R-14.318 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736R-14.318
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736R-14.318
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency14.318MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC736R-14.318
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC736R-14.318 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC736R-14.318 Details Description
Related parts for FXO-HC736R-14.318
IC NVSRAM 4MBIT 100NS 72SIMM datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.025" .125" datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
ANTENNA RUBBR DUCK 2.4GHZ RP-SMA datasheet.pdf
JFET N-CH 30V 625MW TO92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
IO NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
LED HALL LANTERN GREEN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
HDM SAPR180F T datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 60POS SMD datasheet.pdf