Fox Electronics FXO-HC736R-15.625
FXO-HC736R-15.625 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736R-15.625
Brief Description
OSC XO 15.625MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736R-15.625.pdf
Availability of FXO-HC736R-15.625
QUANTITY
FXO-HC736R-15.625 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736R-15.625
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736R-15.625
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency15.625MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC736R-15.625
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC736R-15.625 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC736R-15.625 Details Description
Related parts for FXO-HC736R-15.625
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 7A TO-220F datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 12 POS MR BLK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 8GHZ 16QFN datasheet.pdf
SL 5.08HC/08/90B 3.2SN OG BX datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 12MSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 51PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf