Fox Electronics FXO-HC736R-37.125
FXO-HC736R-37.125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736R-37.125
Brief Description
OSC XO 37.125MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736R-37.125.pdf
Availability of FXO-HC736R-37.125
QUANTITY
FXO-HC736R-37.125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736R-37.125
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736R-37.125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency37.125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC736R-37.125
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC736R-37.125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC736R-37.125 Details Description
Related parts for FXO-HC736R-37.125
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
LED NEUTRAL-WHITE COB 80 CRI datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 50W datasheet.pdf