Fox Electronics FXO-HC738-133.333
FXO-HC738-133.333 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC738-133.333
Brief Description
OSC XO 133.333MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC738-133.333.pdf
Availability of FXO-HC738-133.333
QUANTITY
FXO-HC738-133.333 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC738-133.333
Internal Part NumberEIS-FXO-HC738-133.333
TypeXO (Standard)
Frequency133.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC738-133.333
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC738-133.333 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC738-133.333 Details Description
Related parts for FXO-HC738-133.333
IC FLASH 1MBIT 70NS 40VSOP datasheet.pdf
MINITEK II R/A HDR datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
HEAT SHRINKABLE CABLE ENTRY SEAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
HEATSHRINK 3"-6" BLACK datasheet.pdf
PAC-S300-SD25 CBL ASSY datasheet.pdf
STD UMQ SFTY MAT YELLOW 24"X72" datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 200POS datasheet.pdf