Fox Electronics FXO-LC526R-64
FXO-LC526R-64 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC526R-64
Brief Description
OSCILLATOR XO 64.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC526R-64.pdf
Availability of FXO-LC526R-64
QUANTITY
FXO-LC526R-64 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC526R-64
Internal Part NumberEIS-FXO-LC526R-64
TypeXO (Standard)
Frequency64MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)34mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC526R-64
Related LinksFXO-LC, FXO-LC526R-64 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC526R-64 Details Description
Related parts for FXO-LC526R-64
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.88A 88 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG HSNG 3POS .200 RED datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 24"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 4SIP datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM SMD datasheet.pdf