Fox Electronics FXO-LC530-125
FXO-LC530-125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC530-125
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC530-125.pdf
Availability of FXO-LC530-125
QUANTITY
FXO-LC530-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC530-125
Internal Part NumberEIS-FXO-LC530-125
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC530-125
Related LinksFXO-LC, FXO-LC530-125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC530-125 Details Description
Related parts for FXO-LC530-125
Connector Header 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC TXRX T1 1-CHIP 3.3V 100-BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 2-DIP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.2V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RING TONG 14-16AWG M6 datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf