Fox Electronics FXO-LC530-1350
FXO-LC530-1350 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC530-1350
Brief Description
OSCILLATOR XO 1.35GHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC530-1350.pdf
Availability of FXO-LC530-1350
QUANTITY
FXO-LC530-1350 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC530-1350
Internal Part NumberEIS-FXO-LC530-1350
TypeXO (Standard)
Frequency1.35GHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC530-1350
Related LinksFXO-LC5, FXO-LC530-1350 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC530-1350 Details Description
Related parts for FXO-LC530-1350
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC CLOCK GEN ECL 2/4/8 16SOIC datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS 3.81MM REFL C-MT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
SENSOR SS HALL EFFECT RATIOMETRC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
COMMON MODE FILTERS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf