Fox Electronics FXO-LC530-50.625
FXO-LC530-50.625 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC530-50.625
Brief Description
OSCILLATOR XO 50.625MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC530-50.625.pdf
Availability of FXO-LC530-50.625
QUANTITY
FXO-LC530-50.625 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC530-50.625
Internal Part NumberEIS-FXO-LC530-50.625
TypeXO (Standard)
Frequency50.625MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC530-50.625
Related LinksFXO-LC53, FXO-LC530-50.625 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC530-50.625 Details Description
Related parts for FXO-LC530-50.625
FUSE RESET 200MA 16V 1206 SMD datasheet.pdf
IC PREAMP AUDIO STER AB 24SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DRIVER TRPL DIFF VID 24LFCSP datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC UNBUFFERED INVERTER LP 6XSON datasheet.pdf
HOLESAW VARIABLE PITCH datasheet.pdf
ARROWHEAD WING 18LB 4.5"L NATURA datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf