Fox Electronics FXO-LC530-54
FXO-LC530-54 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC530-54
Brief Description
OSCILLATOR XO 54.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC530-54.pdf
Availability of FXO-LC530-54
QUANTITY
FXO-LC530-54 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC530-54
Internal Part NumberEIS-FXO-LC530-54
TypeXO (Standard)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC530-54
Related LinksFXO-LC, FXO-LC530-54 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC530-54 Details Description
Related parts for FXO-LC530-54
IC CPLD 64MC 10NS 84PLCC datasheet.pdf
IC DIGITAL CELL REC 104-BGA datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V 20A CHASSIS datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 290MA 3.2 OHM datasheet.pdf
CONN 79POS CIRC FLANGE 21-35 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 649K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf