Fox Electronics FXO-LC530R-125
FXO-LC530R-125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC530R-125
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC530R-125.pdf
Availability of FXO-LC530R-125
QUANTITY
FXO-LC530R-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC530R-125
Internal Part NumberEIS-FXO-LC530R-125
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC530R-125
Related LinksFXO-LC5, FXO-LC530R-125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC530R-125 Details Description
Related parts for FXO-LC530R-125
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf