Fox Electronics FXO-LC530R-156.25
FXO-LC530R-156.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC530R-156.25
Brief Description
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC530R-156.25.pdf
Availability of FXO-LC530R-156.25
QUANTITY
FXO-LC530R-156.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC530R-156.25
Internal Part NumberEIS-FXO-LC530R-156.25
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC530R-156.25
Related LinksFXO-LC53, FXO-LC530R-156.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC530R-156.25 Details Description
Related parts for FXO-LC530R-156.25
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS73633-066 datasheet.pdf
IC LINE DRIVER CPE ADSL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 72VWM 116VC P600 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR AS5050 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL R-R 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf