Fox Electronics FXO-LC535-125
FXO-LC535-125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC535-125
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC535-125.pdf
Availability of FXO-LC535-125
QUANTITY
FXO-LC535-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC535-125
Internal Part NumberEIS-FXO-LC535-125
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC535-125
Related LinksFXO-LC, FXO-LC535-125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC535-125 Details Description
Related parts for FXO-LC535-125
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LI-ION/LI-POLY CTRLR 10MSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SUB-MIN SKT/CARRIER datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf