Fox Electronics FXO-LC535-275
FXO-LC535-275 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC535-275
Brief Description
OSC XO 275.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC535-275.pdf
Availability of FXO-LC535-275
QUANTITY
FXO-LC535-275 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC535-275
Internal Part NumberEIS-FXO-LC535-275
TypeXO (Standard)
Frequency275MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC535-275
Related LinksFXO-LC, FXO-LC535-275 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC535-275 Details Description
Related parts for FXO-LC535-275
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.115 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW MICROMELF datasheet.pdf
IC SRAM 8MB 70NS 44TSOP datasheet.pdf
330UF 250V 25.4X79.38 105C AXI datasheet.pdf