Fox Electronics FXO-LC535R-156.25
FXO-LC535R-156.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC535R-156.25
Brief Description
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC535R-156.25.pdf
Availability of FXO-LC535R-156.25
QUANTITY
FXO-LC535R-156.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC535R-156.25
Internal Part NumberEIS-FXO-LC535R-156.25
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC535R-156.25
Related LinksFXO-LC53, FXO-LC535R-156.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC535R-156.25 Details Description
Related parts for FXO-LC535R-156.25
MOSFET N-CH 250V 8A D2PAK datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.4V TMR 5SSOP datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf