Fox Electronics FXO-LC535R-18.432
FXO-LC535R-18.432 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC535R-18.432
Brief Description
OSCILLATOR XO 18.432MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC535R-18.432.pdf
Availability of FXO-LC535R-18.432
QUANTITY
FXO-LC535R-18.432 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC535R-18.432
Internal Part NumberEIS-FXO-LC535R-18.432
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC535R-18.432
Related LinksFXO-LC53, FXO-LC535R-18.432 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC535R-18.432 Details Description
Related parts for FXO-LC535R-18.432
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.333GHZ 783BGA datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 31POS datasheet.pdf
1" X .5" PHASE 2500/RL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
MCX BH JCK-AMC PLG 1.32MM 100MM datasheet.pdf