Fox Electronics FXO-LC535R-184
FXO-LC535R-184 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC535R-184
Brief Description
OSC XO 184.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC535R-184.pdf
Availability of FXO-LC535R-184
QUANTITY
FXO-LC535R-184 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC535R-184
Internal Part NumberEIS-FXO-LC535R-184
TypeXO (Standard)
Frequency184MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC535R-184
Related LinksFXO-LC5, FXO-LC535R-184 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC535R-184 Details Description
Related parts for FXO-LC535R-184
FIXED IND 33UH 320MA 1.95 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 33V 80A TO-220 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TERMINAL PDK 2.5/4L-PE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf