Fox Electronics FXO-LC538-125
FXO-LC538-125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC538-125
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC538-125.pdf
Availability of FXO-LC538-125
QUANTITY
FXO-LC538-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC538-125
Internal Part NumberEIS-FXO-LC538-125
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC53
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC538-125
Related LinksFXO-LC, FXO-LC538-125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC538-125 Details Description
Related parts for FXO-LC538-125
RACK STEEL 13X21X10.75 GRY datasheet.pdf
DIODE ZENER 16.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON HOUSING BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 100MA 9 OHM TH datasheet.pdf
Crystal 8.1920MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf