Fox Electronics FXO-LC725R-156.25
FXO-LC725R-156.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC725R-156.25
Brief Description
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC725R-156.25.pdf
Availability of FXO-LC725R-156.25
QUANTITY
FXO-LC725R-156.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC725R-156.25
Internal Part NumberEIS-FXO-LC725R-156.25
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC72
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)34mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC725R-156.25
Related LinksFXO-LC72, FXO-LC725R-156.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC725R-156.25 Details Description
Related parts for FXO-LC725R-156.25
CONN RECEPT R/A 60POS 1.27MM datasheet.pdf
FUSE HLDR CAP CARTRIDGE 250V 16A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 120MA 21 OHM TH datasheet.pdf
RES 11.8M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
OSC MEMS 24.5454MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TV 5C 5#20 SKT RECP datasheet.pdf
60V SOT223 N-channel enhancement mode MOSFET IC datasheet.pdf