Fox Electronics FXO-LC726-148.35
FXO-LC726-148.35 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC726-148.35
Brief Description
OSCILLATOR XO 148.35MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC726-148.35.pdf
Availability of FXO-LC726-148.35
QUANTITY
FXO-LC726-148.35 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC726-148.35
Internal Part NumberEIS-FXO-LC726-148.35
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC72
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency148.35MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)34mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC726-148.35
Related LinksFXO-LC72, FXO-LC726-148.35 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC726-148.35 Details Description
Related parts for FXO-LC726-148.35
CONN HEADER 14POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
V600 WAND W/0.8M USB CBL datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 700MA 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 2UH SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf